İş Hayatı'na Giriş Eğitimleri

İş Hayatı'na Giriş Eğitimleri Gönüllü eğitmenlerimiz Buket Tunakan ve Pınar Demircan’ın verdiği İş Hayatına Giriş Eğitimlerimiz başladı.

İlki 7 Mayıs 2016’da Adahan Otel'de 24 ÇYDD bursiyeri ve 9 ÇYDD temsilcisi ve ikincisi 25 Subat 2017 tarihinde  Fatih Samatya'da Türkel Minibaş Çağdaş Yaşam Evi’nde 16 ÇYDD bursiyeri ve 8 ÇYDD temsilcisi ile gerçekleştirilen eğitimler, gençlere kariyer hedeflerine ulaşmak için ışık tuttu.

İş hayatına giriş eğitiminin içeriği; iki kısımdan oluşmaktaydı.

İlk kısımda, Buket Tunakan, 30 yıllık iş hayatında biriktirdiklerini bursiyerlerimizle paylaşarak, şirketlerde nelerin önemli olduğunu, gençlerin nasıl kendilerini geliştirebileceklerini anlatarak, genel olarak iletişimin, kişisel gelişimin ve profesyonel yaşamda imajın önemini paylaştı. Gençlere kurumsal yaşamdaki deneyimlerini aktardı.

İkinci kısımda ise Pınar Demircan, üretim ve hizmet sektörlerinde edindiği mühendislik, kalite ve insan kaynakları deneyimleriyle, is başvurusu yapmaya hazırlanan bursiyerlerimize yönelik, şirketlerin adaylarda nelere dikkat ettikleri, ilanları incelerken nelerin önemli olduğu, başvurularda olmazsa olmazların neler olduğu, nasıl özgeçmiş yazmaları gerektiği ve iş görüşmesinde dikkat edilecek noktaların neler olduğunu anlattı.

Son derece keyifli ve bir o kadar da verimli geçen eğitimlerimiz devam edecek.

Daha fazla bilgi için bize (212)252 44 33/dahili 8 no’lu telefondan ulaşabilir veya vakif@cydd.org.tr adresine mail atabilirsiniz. Talebiniz doğru birimlerle paylaşılacaktır.


21.03.2017