PROJELER
Etkinlikler

VAKFIN 25. YlL ETKİNLİĞİ

16 Haziran 1995 yılında kurulan Türkiye Çağdaş Yaşamı Destekleme Vakfı’nın 25. Yıl etkinlikleri, ülkemizin ve dünyanın beklenmedik bir şekilde karşı karşıya kaldığı Covid-19 pandemisi sebebiyle farklı şekilde gerçekleştirilmeye devam ediyor.

Öncelikle virüsle en ön cephede büyük bir fedakarlıkla savaşan Aile Sağlık Merkezleri’nin acil malzeme ihtiyaçlarının karşılanması düşünüldü. Bu amaçla İstanbul, Burdur, Ereğli(Konya), Samsun, Manisa’da bulunan 16 ASM’ye tulum, maske, eldiven, dezenfektan, koruyucu gözlük, siperlik, bone, ve sarf malzemesi (sabun,pamuk, temizlik malzemesi vb…) desteğinde bulunuldu. Talep geldikçe destek verilmesine devam edilmektedir.

Buna ek olarak artık gençlerimizin hayatının bir parçası haline gelen “Uzaktan Eğitim” için onların en önemli eksikleri olan bilgisayar ve tablet temini için de çalışmalar devam etmektedir.

İçinde bulunulan koşullar dolayısıyla standart kutlama etkinlikleri yerine bu tarz desteklerin daha anlamlı olacağına inanıyor, sağlıklı günlerde hep beraber kutlamaların yapılacağı yakın gelecekte, destekçilerimizle bir arada olmayı umuyoruz.

CÜZZAMLA SAVAŞ DERNEĞİ TÜRKAN SAYLAN LEPRA ANI EVİ AÇILIŞI- 27 NİSAN 2019

Cüzzamla savaşın efsane ismi sevgili Prof. Dr. Türkan Saylan’ın anısını yaşatmak için, tüm dünyaya örnek olan çalışmalarını, belgeleri ile gelecek kuşaklara ulaştırmak üzere açılan anı evine TÇYDV olarak bağış yapıldı ve gönüller tarafından destek verildi. CSD Başkanı Prof. Dr. Ayşe Yüksel ve 2. Başkan Hüseyin Karataş başta olmak üzere tüm yönetim kurulunun hazır bulunduğu açılışta ÇYDD Genel Başkanı Aysel Çelikel de konuşma yaptı. Misafirlerin oluşturulan anı defterine duygu ve düşüncelerini aktardığı bu özel günde Türkan Hocamızın anısına özel bir film gösterimi yapıldı, klasik müzik dinletisi gerçekleştirildi.

NİKO GUİDO VE FOTOĞRAF GEZGİNLERİ SERGİLERİ– 2018

Yeryüzünün Tanıkları, İstanbul 365 Gün, 14 Şehir Sydney, İstanbul 2017 kitaplarının lansman günlerinde TÇYDV olarak stant açılmasını sağlayan Niko Guido ve Fotoğraf GezginleriÇağdaş Yaşam Ailesi’ne fotoğraf sanatının kapılarını açarken, destekçi sanatseverlerle bir arada olmamızı sağladı.

BOŞ KAPAK SERGİSİ – 4 MAYIS 2018

«Örümcek Adam Düğün Özel» fasikülünün limitli sayıda üretilen boş kapaklı versiyonları için tasarımlar yapıldı. 44 katılımcı hem Örümcek Adam’ın evlenme serüvenini kendilerine özgü şekillerde yorumladı hem de Çağdaş Yaşam projelerine yönelik farkındalık yaratılmasını sağladı.

CUMHURİYET KUTLAMASI

27 Ekim 2014 tarihinde Adahan Otel’de Cumhuriyet Kutlaması yapılmıştır. Bu kutlamada Cello Piano Duo konseri vermiştir. Konsere burslu öğrencilerimiz, gönüllülerimiz, destekçilerimiz ve Mütevelli Kurul Üyelerimiz katılmıştır.

MİMAR SİNAN ÜNİVERSİTESİ KONSERİ

10 Mayıs 2014 tarihinde Park Bravo sahibi Sn. Kamil Özçoban’ın doğum günü bağışından elde edilen gelir ile Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuarı’na 1 adet MiBemol klarnet ve 1 adet Piccola flüt alınmış, Mimar Sinan öğrencileri ile bağışçılar ve yakın dostlarına dinleti yapılarak sıcak bir ilişki kurulmuştur.

MEF OKULLARI TİYATRO

MEF Okulları en üst düzey yöneticiden en alt düzey çalışana dek pek çok  çalışanının katkısıyla gerçekleştirdiği tiyatro  gelirini  2014 senesinde Türkiye Çağdaş Yaşamı Destekleme Vakfı ' na vermiştir.  Oyun öncesinde velilerimizin gönüllü katılımıyla oluşacak MEF Veli Korosu da sahnede yer almış, ZORBA isimli oyun 17 Nisan 2014 günü MEF Okulları Ulus Kampüsünde sergilenmiştir.

VAKFIN  15.YIL ETKİNLİĞİ

TÇYDV’nin  kuruluşunun 15. yılı nedeniyle “ Işık Yolcusu  TÜRKAN SAYLAN “eseri  Dilek Türker ve arkadaşları tarafından sahneye konmuştur. Eser, Ayşe Kulin ‘in Türkan isimli romanından uyarlandı ve İpek Kadılar Altıner tarafından oyunlaştırıldı. Müzikler Fazıl Say tarafından düzenlenirken, yönetmenliğini Hakan Altıner’in üstlendiği oyunda, dekor ve kostüm konusunda Osman Şengezer, ışık tasarımı konusunda Yüksel Aymaz etkinliğe destek verdi.